Francouzská automobilka Renault přichází letos s novou generací legendárních modelů Megane, které osloví nejen propracovanějším vzhledem, ale i unikátní nabídkou motorů. Za celou historii tohoto modelu bylo prodáno 7 milionů kusů, což jasně hovoří o tom, že se jedná o velmi oblíbený model.

Nový model je již nyní možné objednat ve verzích hatchback a kombi. Verze s automatem vyjde v akční nabídce na 543 tisíc v kombinaci s motorizací Blue dCi 115 EDC a výbavou ZEN. K dispozici bude také plug-in hybridní verze, která začíná na necelých 800 tisících. PHEV je samozřejmě s automatem již v základu.

Vzhled a styl

Novou generaci rozeznáte snadno hned na první pohled. Přední nárazník dostal nový tvar a více chromu kolem mlhových světel či přívodů vzduchu. Zadní nárazník prošel také úpravami a najdete něm více dekorativních prvků. Kliky dveří přitáhnou po setmění pozornost svým podsvícením. Všechna světla jsou pořízeny technologií LED, čímž jsou modely o něco bezpečnější.

Technologie

Už základní verze přichází na trh s množstvím zajímavých vychytávek. Naleznete v ní mimo jiné volant velmi příjemný na dotek či 10,2 palcový digitální přístrojový štít, který zobrazuje důležité informace během jízdy. Prostřední dotykový panel má v základní výbavě 7 palců, ale ve vyšších verzích se dostane na 9,3 palce. Mezi moderními asistenčními prvky nechybí systém varování při nedostatečném odstupu před čelním nárazem či před neúmyslným opuštěním pruhu. Na dálnici či v kolonách jistě potěší systém EASY PILOT, který jízdu značně usnadňuje, nebo systém sledování pozornosti řidiče.

R. S. Line

V modelové řadě nového Megane nesmí chybět kromě běžnějších verzí ani sportovní verze R. S. Line, jejíž závodního ducha si všimnete z každého úhlu. Vzhled modelu dotvářejí lehká 17-palcová litá kola či dvojitá chromovaná koncovka výfuku. Interiér je čalouněný Alcantarou s agresivnějším červeným prošíváním a sedadla mají sportovní tvar, který vás podrží i v ostřejších zatáčkách.

Nabídka motorů

Renault patří již tradičně mezi experty na elektromobilitu a hybridní pohony. V nabídce najdete úsporné benzinové motory jejichž výkon se pohybuje od 120 do 160 koní. 120-koňová verze je doplněna šestistupňovou převodovkou, u 140-koňové verze máte na výběr mezi šestistupňovým manuálem nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou. U 160-koňové verze vás čeká jen automatická převodovka. Při dieslové alternativě se výkon šplhá na 115 koní a na výběr máte mezi automatickou převodovkou a manuálem. Hvězdou celé nabídky je 160-koňový Plug-in Hybrid, jehož spotřeba se pohybuje kolem 1,3l / 100km.

Renault přináší na trh modely, které si jednoznačně najdou své fanoušky. Zákazníci mají na výběr z různé výbavy či pohonných jednotek. V nabídce budou nejdříve karoserie hatchback a combi, příští rok přichází i verze sedan. Provedení R. S. Line přijde do nabídek také trochu později. Cenovka základních modelů začíná na 440 000 kč.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *