Nový Renault Mégane 2020 s automatem přichází na trh od 543 tisíc

Nový Renault Mégane 2020 s automatem přichází na trh od 543 tisíc

Francouzská automobilka Renault přichází letos s novou generací legendárních modelů Megane, které osloví nejen propracovanějším vzhledem, ale i unikátní nabídkou motorů. Za celou historii tohoto modelu bylo prodáno 7 milionů kusů, což jasně hovoří o tom, že se jedná o velmi oblíbený model.

Nový model je již nyní možné objednat ve verzích hatchback a kombi. Verze s automatem vyjde v akční nabídce na 543 tisíc v kombinaci s motorizací Blue dCi 115 EDC a výbavou ZEN. K dispozici bude také plug-in hybridní verze, která začíná na necelých 800 tisících. PHEV je samozřejmě s automatem již v základu.

Vzhled a styl

Novou generaci rozeznáte snadno hned na první pohled. Přední nárazník dostal nový tvar a více chromu kolem mlhových světel či přívodů vzduchu. Zadní nárazník prošel také úpravami a najdete něm více dekorativních prvků. Kliky dveří přitáhnou po setmění pozornost svým podsvícením. Všechna světla jsou pořízeny technologií LED, čímž jsou modely o něco bezpečnější.

Technologie

Už základní verze přichází na trh s množstvím zajímavých vychytávek. Naleznete v ní mimo jiné volant velmi příjemný na dotek či 10,2 palcový digitální přístrojový štít, který zobrazuje důležité informace během jízdy. Prostřední dotykový panel má v základní výbavě 7 palců, ale ve vyšších verzích se dostane na 9,3 palce. Mezi moderními asistenčními prvky nechybí systém varování při nedostatečném odstupu před čelním nárazem či před neúmyslným opuštěním pruhu. Na dálnici či v kolonách jistě potěší systém EASY PILOT, který jízdu značně usnadňuje, nebo systém sledování pozornosti řidiče.

R. S. Line

V modelové řadě nového Megane nesmí chybět kromě běžnějších verzí ani sportovní verze R. S. Line, jejíž závodního ducha si všimnete z každého úhlu. Vzhled modelu dotvářejí lehká 17-palcová litá kola či dvojitá chromovaná koncovka výfuku. Interiér je čalouněný Alcantarou s agresivnějším červeným prošíváním a sedadla mají sportovní tvar, který vás podrží i v ostřejších zatáčkách.

Nabídka motorů

Renault patří již tradičně mezi experty na elektromobilitu a hybridní pohony. V nabídce najdete úsporné benzinové motory jejichž výkon se pohybuje od 120 do 160 koní. 120-koňová verze je doplněna šestistupňovou převodovkou, u 140-koňové verze máte na výběr mezi šestistupňovým manuálem nebo sedmistupňovou automatickou převodovkou. U 160-koňové verze vás čeká jen automatická převodovka. Při dieslové alternativě se výkon šplhá na 115 koní a na výběr máte mezi automatickou převodovkou a manuálem. Hvězdou celé nabídky je 160-koňový Plug-in Hybrid, jehož spotřeba se pohybuje kolem 1,3l / 100km.

Renault přináší na trh modely, které si jednoznačně najdou své fanoušky. Zákazníci mají na výběr z různé výbavy či pohonných jednotek. V nabídce budou nejdříve karoserie hatchback a combi, příští rok přichází i verze sedan. Provedení R. S. Line přijde do nabídek také trochu později. Cenovka základních modelů začíná na 440 000 kč.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.